Genel 11 AĞUSTOS 2010 / 09:37

Google sosyal oyun pazarına kafayı taktı

Dev arama motoru gelişmesi beklenen sektörde kendine güçlü bir yer ediniyor.

Dev arama motoru gelişmesi beklenen sektörde kendine güçlü bir yer ediniyor.


Google'ın sosyal oyun geliştiricisi Slide'ı satın aldığını duyurmamızın üzerinden bir hafta geçmemişken yeni bir satın alma haberi daha geldi. Dev şirket Jambool isimli sosyal oyun geliştiricisini de bünyesine kattı.

Tech Crunch sitesinin haberine göre, Google 70 ile 75 milyon dolar arasında bir bedel ödeyerek sosyal oyun geliştiricisinin Social Gold kısmını satın almayı teklif etti. Jambool'un Social Gold platformunda Facebook'taki oyunlara benzer şekilde oyun oynandığı biliniyor. Social Gold'da da kullanıcıların tecrübeleriyle artan puanları ve para ödeyerek sahip oldukları küçük araçları bulunuyor.

Jambool'un en bilinen oyunuysa ‘Mafia Wars'. Facebook üzerinden oynan oyun için Facebook her parasal işlemden yüzde 30'luk bir kesinti yapıyor.

Google hızla sosyal oyun pazarında kendine bir yer edinmek istiyor. Bu yolda Google hiçbir masraftan kaçınmıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun