Genel 30 AĞUSTOS 2010 / 07:52

Google sosyal medyada yeni bir şirket daha aldı

Dev şirket Facebook'un hamlelerine karşılık veriyor, yatay büyümeyi sürdürüyor.

Dev şirket Facebook'un hamlelerine karşılık veriyor, yatay büyümeyi sürdürüyor.


Google, kendini profesyonel ağlar içinde en etkili çevrimiçi seçenekleri sunan bir sosyal medya olarak tanıtan Angströ'yü satın aldı. Google son aylarda Slide Aardvark, Jambool ve Jaiku gibi şirketleri satın alarak sosyal ağlardaki payını artırıyordu.

Sosyal ağlar devi Facebook, arama motorlarının yerine geçmeye çalışıyor. Çalışmalarını bu yönde hız veren Facebook, Google gibi arama motorlarına ihtiyaç duymadan internette gezinme şansı vermek istiyor.

Arama motoru devi Google da benzer yoldan ilerleyerek sosyal ağlarda kendine yer edinmeye çalışıyor. Aslında bu çabalar biraz da gelecekte sosyal ağlar ile arama motorlarının bütünleşeceğinin sinyallerini veriyor.

Dev şirketler iyi fikirler temelinde kurulan şirketleri satın alarak bünyelerini genişletiyor. Sosyal medya ve arama motorları savaşlarının nereye doğru yol aldığını hep birlikte göreceğiz.

Bu arada Google'ın yeni hamlesinin ne kadara mâl olduğu açıklanmadı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun