Genel 01 KASIM 2010 / 11:02

Google, SMS çalan uygulamayı yasakladı

Android uygulaması telefondaki mesajları kopyalayarak istenen numaraya gönderebiliyordu.

Android uygulaması telefondaki mesajları kopyalayarak istenen numaraya gönderebiliyordu.


Son dönemde kişisel mahremiyet bohçalara sarılıp ardiyelere kaldırıldı. Kişisel paylaşımların gönül rızasıyla arttığı günlerde, bir de istenmeden alınmaya çalışılan kişisel bilgiler dert açıyor.

Paylaşım artarken akıllı telefonlar da mobil pazarda çok önemli bir yere sahip oldu. Böylelikle akıllı uygulamalarla hayatımız kolaylaştı. Ancak siber saldırılar için de benzer kolaylaşma söz konusu oldu.

Android telefonlar için yaratılan SMS Secret Replicator ismi verilen bir uygulama, telefondaki mesajların bir kopyasını önceden girilen numaraya gönderiyor. Sadece kullanıcıya belli etmeden telefona uygulamayı indirmek yeterli oluyor.

Özellikle çiftlerin birbirlerinden haberdar olmak için son dönemde sıklıkla başvurduğu program gelen şikâyetler üzerine Google tarafından yasaklandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun