Genel 15 HAZİRAN 2010 / 11:01

Google Maps Avrupa'da işe yaramaya başladı

Android tabanlı telefonlarla Avrupa'da gezmek kolaylaştı.

Android tabanlı telefonlarla Avrupa'da gezmek kolaylaştı.


Navigasyon cihazlarının yatırımları devam ederken, hemen her konuda yatırımlarını artıran Google da bu konuda boş durmuyor. Google Maps üzerinden navigasyon hizmeti vererek kendine yeni bir pazarda daha yer bulmak isteyen Google, Avrupa'ya da taşındı.

Deneme aşamasındaki Google Maps navigasyon uygulaması, şu anda Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, Portekiz ve İspanya'da başarıyla faaliyete geçti. Söylenenlere göre uydu bağlantısıyla çalışan navigasyon cihazlarından daha iyi görüntüler veren Google Maps, yol bulmayı oldukça kolaylaştırıyor.

Ancak Google Maps uydu bağlantılı cihazlara göre biraz pahalıya patlıyor. Zira uygulama için aktif bir internet bağlantısı gerekiyor. Bunun da bedeli uzun yolculuklarda biraz tuzlu olabilir.

Uygulama sadece Android tabanlı telefonlarda çalışıyor. Şimdilik bedava olan uygulamaya, Windows tabanlı akıllı telefon ya da iPhone sahipleri internet üzerinden erişemiyor.

Detaylı bilgiye http://www.google.at/mobile/navigation/ adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun