Genel 28 EKİM 2010 / 08:32

Google internet trafiğinin ne kadarından sorumlu?

Tahmin ettiğinizden az, olması gerekenden çok.

Tahmin ettiğinizden az, olması gerekenden çok.


Bugüne dek hiçbir isim internet kelimesiyle Google kadar özdeşleşmedi. İnternet deyince akla gelen ilk isimlerden Google, internet kullanımı dünyada yaygınlaştıkça gücü de bu oranda katlanan bir şirket.

Arbor Networks Security isimli şirketin yaptığı yeni bir araştırmaya göre dünyadaki internet trafiğine Google’ın katkısı büyük. Sonuçlara göre arama devi tüm web trafiğinin yüzde 6,4'ünden sorumlu.

Ocak ayında bu trafiğin yalnızca yüzde 1’i Google’a aitken, bu oranın 10 ayda yüzde 6,4’e katlandığı görülüyor. Rapor Google’ın trafiğe olan hakimiyetini artıracağını öne sürerken, şirketin ciddi güvenlik sorunlarıyla ilgili konular gündemde olsa dahi büyümeye devam edeceğini öngörüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun