Genel 15 HAZİRAN 2010 / 07:33

Google'ın müzik servisi pek yakında

Google, Apple ile yaşadığı rekabette adımlarını hızlandırıyor.

Google, Apple ile yaşadığı rekabette adımlarını hızlandırıyor.


Google'ın yeni bir müzik servisi başlatacağı söylentileri bir süredir ortalıkta dolanıyordu. Google ve Apple'ın şu sıralar daha önce hiç olmadığı kadar birbirleriyle çekişme içine girdiklerini düşünecek olursak, Google'ın böyle bir hizmet sunacak olması pek de şaşırtıcı değil. İddialara göre şarkı indirmeniz ya da dinlemeniz için yararlanacağınız bu platform bu sonbahar itibariyle hizmete sunulacak.

Söylentiler kesinlik taşımamakla birlikte, Google'ın bir "Google Music" logosu oluşturduğu ve sonradan bunu kaldırdığı biliniyor. Tüm bunlar da Google'ın kendi müzik servisiyle Android tabanlı telefon kullanıcılarına daha iyi bir müzik deneyimi yaşatmayı planladığını doğrular nitelikte.

Google müzik servisinin nasıl bir başarı elde edeceği şimdilik pek kestirilemiyor. Acaba bu yeni servis, Apple'ın popüler iTunes servisiyle başa çıkabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun