Genel 25 OCAK 2010 / 14:01

Google'ın kurucuları hisselerini satıyor

Hatıra olsun diye almak isteyenlere baştan uyarı: Hisselerin tanesi bugünkü değeriyle 550 dolar.

Hatıra olsun diye almak isteyenlere baştan uyarı: Hisselerin tanesi bugünkü değeriyle 550 dolar.


Google'ın kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, önümüzdeki 5 yıl içinde, sahip oldukları Google hisselerinin 5'er milyon tanesini satılığa çıkaracaklarını açıkladılar. Hisselerin bugünkü değerinin 550 dolar olduğu düşünülürse bu satıştan ikilinin her birinin eline 2,75 milyar dolar para geçecek. Bu satış, şirketin yüzde 17'sine karşılık geliyor.

Satışla ikilinin şirket üzerindeki toplam oy hakkı yüzde 48'e düşmüş olacak. Fakat bu Google'ın yönetimini devretmeleri anlamına gelmiyor. Zira bu yüzde 48'lik ağırlığın üzerine şirketin CEO'su Eric Schmidt'in yüzde 10'luk söz hakkı da eklenince, aralarında büyük bir anlaşmazlık olmadığı sürece şirketin yönetimi yine işin başındakilere kalacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun