Genel 29 TEMMUZ 2010 / 06:37

Google'ın ana planı ele geçirildi

Dev şirketin üzerinde beyin fırtınası yaptığı beyaz tahtasından görüntüler yayınlandı.

Dev şirketin üzerinde beyin fırtınası yaptığı beyaz tahtasından görüntüler yayınlandı.


Google dünyanın en büyük bilişim şirketlerinden biri haline geldi. Sadece boş bir sayfada bulunan kutudan kelime aramasıyla işe başlayan Google, şirket için çalışanlarına sağladığı ortamlarla da gündeme geliyordu. Bu sefer çalışanların ürettikleri fikirlerden birkaç parça görüntü internete düştü.

2005'te yapılan beyin fırtınası toplantılarından birinde beyaz tahtada bulunan yazılar ilgi çekici. Beyaz tahtada Google'ın dünyada en etkin hale gelebilmek için ana planı üzerinde çalışılıyor.

Fotoğraflara göre planlananlar arasında "hava kontrolü", "gözle beyin kontrolü", "insanlığın eleminasyonu" ve "tüm Babylon 5 serisini baştan yap" gibi fikirler bulunuyor. Google işletim sistemi fikri de göze çarpanlar arasında bulunuyor. Ayrıca bu fikrin bugün Android işletim sistemine denk geldiği sonucuna da varılabilir.

Tahtada yazılanların "kendiliğinden üretebilen robotlar" üzerinde yoğunlaşması ve tüm planların sonunda "kullanıcı memnuniyetine" bağlanması göze çarpıyor. Bunlarla birlikte beyaz tahtanın başındaki "silmeyin!" yazısı da dikkat çekiyor.