Genel 23 HAZİRAN 2010 / 09:31

Google herkese "ses" vermiyor

Google Voice platformundan şimdilik yalnızca ABD vatandaşları yararlanabiliyor.

Google Voice platformundan şimdilik yalnızca ABD vatandaşları yararlanabiliyor.


Google'un Voice platformu uzun süredir konuşuluyordu ve şirket bu servisin herkes için erişilebilir olacağını duyurmuştu. Google Voice önceleri yalnızca davet sistemini kullanan bir servisti ancak Google'ın kapıları yavaşça açmasıyla son birkaç aydır servisi kullanan kişi sayısı hızla arttı ve 1 milyon kullanıcıya ulaştı. Davet sistemine bağlı olmadan herkesin erişimine açık olan bu sesli mesaj servisinden şimdilik sadece ABD'de vatandaşları yaralanabiliyor. ABD'de Google hesabı olan herkes Google Voice telefon numaraları alabiliyor ve sesli mesaj yollamak için böylece davet beklemeye gerek kalmıyor.

Google Voice hizmeti ile Google, kullanıcıya aynı anda tüm sabit hat ve cep telefonları arayabilen yeni bir telefon numarası veriyor ve bu numarayla kullanıcı tüm telefon numaralarını Google hesabından düzenliyor. Otomatik olarak sesli mesaj yollamaya olanak sağlayan servis, aynı zamanda bırakılan sesli mesajları yazıya çevirebiliyor.

Sanki mail gönderir gibi sesinizi göndermenizi sağlayan bu sistem daha önce GrandCentral adı altında çalışıyordu. Google 2007'de satın aldığı bu servise yeni özellikler ekleyerek bu alanda rakibi olan Skype'a fark atmayı umuyor. Google Voice platformonun uluslararası erişime ne zaman açılacağı ise bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun