Genel 24 KASIM 2010 / 15:22

Google hayranları yumurtalı saldırıya geçti

Nasıl bir dünyada yaşadığımızı gerçekten sorgulatacak bir haber...

Nasıl bir dünyada yaşadığımızı gerçekten sorgulatacak bir haber...


Google'ın Street View uygulaması için veri toplarken beraberinde birçok kişisel veriyi de topladığına daha önceki haberlerimizde yer vermiştik. Hatta bunun üzerine Google'ın Almanya Hükümeti ile başı derde girmiş, Almanya'daki birçok ev sahibi de Google Street View ile evlerinin görüntülenmesine izin vermemişti.

Bunun üzerine beklenmedik bir şey yaşandı: Almanya'da bir grup Google hayranı, Google Street View üzerinde evlerinin görüntülenmesini istemeyen ve dolayısıyla servis içinden bakıldığında buzlu cam ardından görülen evleri yumurta yağmuruna tuttu. Deutsche Welle'in Cumartesi geçtiği habere göre bu ilginç tepkinin yaşandığı yer Essen'deki Bergerhausen bölgesi.

Almanya'da ev sahipleri dilerlerse Google Street View altında evlerinin görüntülenmesini engelleyebiliyor. Şimdilik ev sahiplerinin yaklaşık yüzde 3'ünün bu yolla evlerinin görüntülenmesini engellediği belirtilirken, kalanların muhtemelen böyle bir şeyden haberi bile olmadığı için tepki göstermediği vurgulanıyor.

Haberin detayını bu adreste okuyabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun