Genel 02 KASIM 2015 / 11:21

Google George Boole için Doodle yaptı

Google özel günler ve kişiler için hazırladığı Doodle tasarımlarını bu kez ünlü İngiliz matematikçi ve filozof George Boole için hazırladı.

George Boole’un 200. doğum gününü unutmayan Google, George Boole için x ve y kuramları ile ilgili özel olarak bir doodle yaptı.
 
George Boole kimdir? (2 Kasım 1815 - 8 Aralık 1864)
İngiliz matematik eğitimcisi, matematikçi, filozof George Boole, 1844 yılında cebirin diferansiyel denklemlerin çözümünün uygulanmasında geliştirdiği metod için İngiliz Kraliyеt Derneği'nin madalyasını aldı vе matematik dünyasındа  ün kazandı. Bundan üç yıl sonra tarihte modern sembolik mantığı ilk kez içeren kitabı Mantığın Matematiksel Analizi yazdı. 1854 yılına gelindiğinde ise en ünlü çalışması Düşüncenin Kanunları’nı yayınladı. 1860 yılında yayınladığı son kitabı Sonlu Farklılıkların Kalkülüsü Üzerine Bir Çalışma günümüzde bile hala bu konunun en önemli kitaplarından biridir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun