Genel 22 OCAK 2009 / 07:22

Google gazetelere reklam satışını durduruyor

Google gazetelerde reklam satışını, gösterilen çabanın istedikleri etkiyi yaratmadığı gerekçesiyle durduruyor.

Google gazetelerde reklam satışını, gösterilen çabanın istedikleri etkiyi yaratmadığı gerekçesiyle durduruyor.


 


 


Google’un blogunda yaptığı açıklamaya göre; 2006’da başladığından beri 800’den fazla ABD gazetesini kapsayan program 28 Şubat günü reklam satışını durduracak. Rezervasyonlu kampanyası bulunan müşteriler için reklam satışları 31 Mart’a kadar devam edecek.


Son çeyrekte hisslerinde yüzde 5.7 düşüş yaşayan şirket, dördüncü çeyrek sonuçlarını bugün açıklayacak. Google’ın basılı reklam müşterileri arasında New York Times, Washington Post, Gannett gibi ABD’nin büyük gazete yayınları yer alıyordu. Reklamcılardan gazete alanı için fiyat teklifi alınıyor, reklam yayınlandığında Google da satıştan pay alıyordu. Google, çevrimiçi para kazanma yollları arayan gazetelere yardımcı olacak bir ekibin her zaman olacağını söyledi.


Mobil sosyal ağ servisi Dodgeball.com’u da kapayacağını açıklayan şirket, ABD, Norveç ve İsveç’te çalışan 70 mühendisinin yerini değiştirmeyi planladığını açıkladı.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun