Genel 24 AĞUSTOS 2010 / 11:43

Google Earth ceplerde derinliklere dalıyor

Uydudan gelen görüntülerine dayalı sistemde artık okyanus yüzeyi de görülüyor.

Uydudan gelen görüntülerine dayalı sistemde artık okyanus yüzeyi de görülüyor.


Google Earth için yeni Android uygulaması yayınlandı. Uygulama kullanıcılara mobil ortamda da su yüzeyinin altını görmeye imkân veriyor. Uygulama sadece Android 2.1 ve üstündeki işletim sistemlerine uyumlu çalışıyor.

Kullanıcılar bu uygulamayla okyanus yüzeyini keşfetme imkânına kavuşacak. Gezegenimizin dörtte üçü sular altındayken bu gelişme gerçekten yeni keşifler için heyecan verici olacak.

Uygulamayla okyanusların zeminini gösteren yüzlerce fotoğraf ve videoya ulaşabilme imkanı veriliyor. Ayrıca Android 2.2 (Froyo) kullanıcıları da işletim sisteminin Flash desteğinden dolayı videoları izlerken görüntüyle ilgili açıklamalara da anında ulaşabilecek.

Android tabanlı telefonları bulunanların Android Market'a ulaşarak ‘Google Earth for Android 1.1' uygulamasını indirebilirler. Detaylar için http://googlemobile.blogspot.com/2010/08/dive-into-ocean-with-google-earth-for.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun