Genel 11 ŞUBAT 2010 / 11:39

Google'dan ultra hızlı geniş bant

Google, deneysel ve ultra hızlı internet ağını Amerika'daki belli başlı topluluklara sunmayı planlıyor.

Google, deneysel ve ultra hızlı internet ağını Amerika'daki belli başlı topluluklara sunmayı planlıyor.


Google, fiber optik geniş bant ağlarıyla sağlayacağı 1 gigabit hızı, beş yüz bin civarında Amerikalı ile test edeceğini duyurdu.

Google uzun süredir Amerika'nın hız açısından diğer gelişmiş ülkelerin gerisinde kalan genişbant altyapısından şikayetçiydi. Neticede kendi yüksek hızlı internet servisini oluşturmaya dair planlarını duyurdu ve konuyla ilgili olarak blogunda şunları yazdı: "Bu ultra hızlı ağlar, tüketicilere yüksek çözünürlükte uzun metrajlı bir filmi beş dakikadan az bir sürede indirme imkanı sağlayacak. Sistem ayrıca kırsal alanda bulunan kliniklerine internet üzerinden üç boyutlu medikal görüntülerin yollanması gibi uygulamalara da imkan verecek".

Google şimdilerde bu sistemin test edileceği topluluğun peşinde. Konuya mesafeli duranlar ise Google'ın bu girişiminin bir halkla ilişkiler çabasından ibaret olduğunu düşünüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun