Genel 06 AĞUSTOS 2010 / 12:42

Google da sosyal oyun pazarında

Dev arama motoru, sosyal oyun geliştiricisi Slide'ı satın alıyor.

Dev arama motoru, sosyal oyun geliştiricisi Slide'ı satın alıyor.


Sosyal oyun pazarının ne denli büyüdüğünü ve bu pazarda alışveriş sitesi Amazon'un nasıl bir yer edindiğinden söz etmiştik. Bu sefer de Google sosyal oyun pazarına geliştirici Slide'ı alarak giriyor.

Arama motoru devi, sosyal oyun geliştiricisi Slide'ı 182 milyon dolar karşılığında aldığı bilgisi elimize ulaştı. Ancak henüz resmi ağızlardan satın alma duyurulmadı. TechCrunch.com sitesine göre ismi açıklanmayan bir yetkili bu anlaşmayı doğruladı.

Geçtiğimiz ay Google'ın Farmville'in yapımcısı Zynga'yı almak için girişimde bulunacağı konuşuluyordu. Google'ın da uzun süredir sosyal ağlar ve video oyun pazarına bir şekilde girmek istediği de biliniyordu.

Slide için ise son zamanlarda işler pek de iyi gitmiyordu. Bu yılın mart ayında oyun yapımcısı şirket işgücünü yüzde on oranında kaybetmişti. Tabii bu gelişmeler bir olumsuzluk ifade etse de Google'a satın alma sırasında büyük indirim sağladı. İlerleyen günlerde Google'ın şirketin ivmesini değiştirip değiştiremeyeceğini göreceğiz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun