Genel 19 ŞUBAT 2016 / 10:24

Google Çeviri'ye 13 dil daha eklendii

Google bugün çeviri hizmetini artık 120 milyon daha fazla insanı kapsıyor.

Google, popüler çevrimiçi çeviri aracı Google Çeviri yenileyemeye devam ediyor. Mayıs 2006’da hizmete sunulan Google Çeviri, artık Hawaii ve Kürtçe gibi dillerle 100’ün üzerinde çeviri yapabiliyor.

Google Çeviri Blog aracılığıyla yaptığı açıklama da, çevirilerin doğru ve saçma olmaması için o dilde yazılmış çok makale olması gerektiğini belirtiyor. Çeviri servisi şuan öğrenebilen bir makine ve gönüllü kişilerin işbirliğini kullanarak, çevirilerinin saçma olmasının önüne geçmeye çalışıyor.

Eklenen 13 dillerin ise; Amharca, Korsika dili, Frizye dili, Kırgızca, Hawaii dili, Kürtçe, Lüksemburg dili, Samoa dili, İskoç Galcesi, Shona dili, Sintçe, Peştuca ve Xhaosa dili olduğu belirtiliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun