Genel 23 EYLÜL 2010 / 11:45

Google CEO’su Eric Schmidt pek şakacı

Eric Schmidt güvenlikle ilgili söylemleri hatırlatılınca “ben aslında şaka yapmıştım" dedi.

Eric Schmidt güvenlikle ilgili söylemleri hatırlatılınca “ben aslında şaka yapmıştım" dedi.


Google CEO’su Eric Schmidt’e dün verdiği röportajda, “güvenliğiniz için ilerde isminizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz” düşüncesi hatırlatılınca, aslında şaka yaptığını ve bunun çok da iyi bir şaka olmadığını söyledi.

Schmidt, bundan kısa bir süre önce Wall Street Journal’a verdiği röportajda kişilere özel bilgilerin pek gizli olmadığını ve bu anlamda gizlilik geleceğini tehlikede gördüğünü dile getirmişti. CEO, insanların bu sebepler yüzünden ileride isimlerini değiştirebileceğini vurgulamıştı.

Pek çok insanın ihtiyacı olan bilgiyi içeren önemli bir şirketin CEO’su belli ki güvenlik konusunda “şaka” yapmaması gerektiğini anlayamamış.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun