Genel 15 ŞUBAT 2016 / 13:35

Google artık Picasa’yı desteklemiyor

Google’ın fotoğraf arama, düzenleme ve paylaşma servisi Picasa, artık tarihe karışıyor.

Bir zamanların popüler fotoğraf bulma, düzenleme ve paylaşma servisi Picasso, 15 Mart 2016 tarihi itibariyle Google ile yollarını ayırıyor. Google bugün yaptığı açıklamayla, Picasa’dan desteğini tamamen çekeceğini duyurdu. Google’ın Photos adını verdiği servis, fotoğraf bulma, düzenleme ve paylaşma alanında sunduğu sınırsız depolama alanıyla, kullanıcılarının ihtiyaçlarını tamamen karşıladığı, dolayısıyla Picasa’ya artık ihtiyaçları olmadığı belirtiliyor.  

Google’ın 2004 yılında satın aldığı Picasa, bu zamana kadar kullanıcılarının sakladığı verileri bir süre daha dâhilinde tutarak, kullanıcılarının verilerini Google Photos’a taşımalarını belirtecek. Açıklamada Picasa API’sinin bazı özelliklerinin değişiklik yapılacağı belirtiliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun