Genel 15 EYLÜL 2008 / 13:13

Google Android telefon haftaya geliyor

Geliyor dediysek Türkiye’ye değil. Şimdilik ABD’ye…

Geliyor dediysek Türkiye’ye değil. Şimdilik ABD’ye…


İnternet kaynaklarında dolaşan dedikodulara göre, Google Android işletim sistemli ilk telefon 23 Eylül’de T-Mobile Amerika ile piyasaya çıkacak. Geçen Kasım ayında duyurduğu mobil açık kaynaklı işletim sistemi Android ile interneti mobil dünyada da yaygınlaştırmayı hedefliyor. O tarihten bu yana ilk Android tabanlı cep telefonu heyecanla bekleniyor. Bir süreden bu yana da Tayvanlı High Tech Computer, yaygın bilinen adıyla HTC firmasının da Android tabanlı bir telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Google mobil platformlar yöneticisi Andy Rubin de geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada ilk Android ürününün tamamlanmak üzere olduğunu söylemişti.


HTC’nin telefonu söylentilerde olduğu gibi 23 Eylül’de piyasalara çıkar mı bilinmez ama ilk modeli farklı markaların çeşitli modellerinin takip edeceğine şüphe yok. Asıl kavga da ondan sonra başlayacak. Çünkü Android de tıpkı iPhone gibi platform üzerinde sağlayacağı servislerle farklılık yaratmayı hedefliyor. Dolayısıyla yakın bir gelecekte mobil platform stratejilerini izlemek çok heyecan verici olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun