Genel 09 AĞUSTOS 2010 / 09:59

Google Android'e sınırsız erişimi sağlayan uygulamayı kaldırdı

Android'in kendi marketinden çıkarılan uygulama dışarıdan indirilebiliyor.

Android'in kendi marketinden çıkarılan uygulama dışarıdan indirilebiliyor.


Akıllı telefonları kullanırken önümüze koyduğu bariyerleri takip etmek zorunda kalıyoruz. Akıllı telefondan daha akıllı olabileceğimizi göstermemize fırsat tanıyan uygulamalardan biri Google tarafından kaldırıldı.

Android 2.1 ve Android 2.2 (Froyo) için geliştirilen "Easy Root" uygulaması, işletim sisteminin marketinden indirilemiyor. Yine de uygulamaya http://www.unstableapps.com/?p=44 adresinden ulaşmak mümkün.

Google'ın güvenlik problemlerine sebep olmasından endişe ettiği için uygulamayı kaldırdığı düşünülüyor. Ancak Easy Root programının geliştiricisi aynı şekilde düşünmüyor.

Nathan, "Easy Root'u sadece insanlar donanımlarını tamamen kullanabilsin diye geliştirdim. Android platformunu seçenlerin birçoğu da açık ve özgür bir yazılım istiyordur" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun