Genel 31 MAYIS 2010 / 09:55

Google Almanya'nın istediğini vermedi

İki arada bir derede kalan Google, verilerin teslim edilmesi için kendisine tanınan son tarihi aştı.

İki arada bir derede kalan Google, verilerin teslim edilmesi için kendisine tanınan son tarihi aştı.


Geçtiğimiz haftalarda Street View projesi için sokaklardan veri toplarken birazcık ileri gittiğini itiraf eden Google'ın başı, topladığı veriler yüzünden Almanya ile derde girdi. Almanya'daki veri koruma otoritelerinin Google'ın proje dahilinde Almanya'dan topladığı verileri bir diske yazıp kendilerine teslim etmesi konusunda verilen zamanı aşan Google, konuyla ilgili sadece yazılı açıklama yapmakla yetindi.

Söylenene göre Google'ın bu verilerin yer aldığı diski otoritelere teslim etmemesinin ardında, bunu yaptığı taktirde bu kez de Almanya'nın telekomünikasyonla ilgili kanunlarına ters düşeceği endişesi yer alıyor.

Kısacası Google, içine düştüğü açmazdan dolayı önümüzdeki günlerde Almanya'da sıkıntılı günler geçirecek gibi görünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun