Genel 03 KASIM 2010 / 08:39

Google’dan ABD hükümetine dava

Sen misin Google yerine Microsoft’u tercih eden…

Sen misin Google yerine Microsoft’u tercih eden…


Google, mesajlaşma ve e-posta çözümlerini Microsoft’tan almayı tercih eden ABD İçişleri Bakanlığı’na dava açtı. Arama devi hükümetin bu konuda yalnızca Microsoft’u tercih etmesini rekabete aykırı bulduğu için soluğu mahkemede aldı.

Google, hükümete daha önce mesajlaşma servisleri ile ilgili uygulamalarını teklif etmişti. Ancak reddedilen arama devi, hükümetin ihale şartlarına ters düşerek diğer teklifleri değerlendirmeden Microsoft’u seçmesine bir anlam veremiyor. Ayrıca Google açtığı davada bu anlamda kendi uygulamalarının hükümetin ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte olduğu da iddia ediyor.

Hükümetse cevaben, istediği birleşik e-posta sistemini yalnızca Microsoft sunduğu için böyle bir tercih yaptığını açıkladı. 59 milyon dolarlık sözleşmenin rekabete açık olmadığını belirten Google, Microsoft teknolojisinin standartlaştırıldığını öne sürüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun