Genel 16 EKİM 2008 / 11:25

GM ve Orite'dan çift sim kart açıklaması

Çift sim kartlı telefon pazarında iki gün önce TK Başkanı Tayfun Acarer’in yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor.

Çift sim kartlı telefon pazarında iki gün önce TK Başkanı Tayfun Acarer’in yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor.


Çift sim kart pazarında faaliyet gösteren şirketler tarafından açıklamalar da ardı sıra geliyor. İlk açıklamalar General Mobile ve Orite’dan geldi. Orite'in açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’deki tüm tek ve çift sim kartlı cep telefonlarının Telekomünikasyon Kurumu tarafından kurumun belirlediği standartlara uygun olup olmadığına ilişkin EMC (Elektromanyetik Uyumluluk), RF (Radyolink Frekansı), LVD (Düşük Voltaj Direktifi) ve SAR (Özgül Soğurma Oranı) testleri yapılmıştır. Teknik Düzenleme ve Standardizasyon Daire Başkanlığı bünyesindeki Piyasa Gözetim ve Denetim Laboratuvarı tarafından yapılan testler sonucunda “Deney Test Sonucu” başlıklı, 10.09.2008 tarih ve B.61.0.TLK.0.13.00.28 / 351-04-75171 / 49009 sayılı yazı ile Orite marka KN-A75D model cihazın yapılan testlerden başarı ile geçtiği Telekomünikasyon Kurumu tarafından tarafımıza bildirilmiştir.Ayrıca Piyasa Gözetim ve Denetim Laboratuarı’nda marka-model bazında GSM Mobil telefonların SAR (Özgül Soğurma Oranı) değerleri ölçülmüş olup Orite marka KN-A75D model cihazın SAR* değeri 0.356 gibi çok düşük bir oran ile limitlerin altında kaldığı, teste giren 22 marka arasında en iyi sonuçlardan biri ile testi geçtiği belgelenmiştir. Beyaz Teknoloji  tüketici memnuniyetini her zaman göz önünde tutmuş, ürün pazarlaması ve satışını bu doğrultuda gerçekleştirmiştir bugüne kadar olduğu gibi bu tarihten sonra da piyasaya sunacağı her türlü ürünün ulusal ve uluslararası standartlara uygun olması ilkesi ile hareket edecektir. İş ortaklarımızın ve kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.”


 


General Mobile'ın açıklaması ise şöyle;


 


"İletişim, eğlence ve haberleşmeyi bir arada sunan mobil cihazlar üreten General Mobile, Türk Telekomünikasyon Kurumu tarafından belirlenen çift sim kartlı cep telefonları standartlarına uygunluk testinden başarıyla geçti. Telekomünikasyon Kurulu tarafından yapılan test sonuçları, 20 Temmuz 2008 tarihli yazısı ile General Mobile’a iletildi. Telekomünikasyon Kurumu Teknik Düzenleme ve Standardizasyon Daire Başkanlığı bünyesindeki Piyasa Gözetim ve Denetim Modern Laboratuvarı’nda çift sim kartlı telefonların teknik özelliklerinin standartlara uygun olup olmadığına ilişkin testler yaptı.  


Yapılan bu testler sonucunda Telekomünikasyon Kurumu tarafından, “Test Sonuç Raporu” başlıklı, 20 Temmuz 2008 tarih ve B.61.0.TLK.0.13.00.04-351.04/67852-44294 sayılı yazı ile tarafımıza ürünlerimizin testlerden başarı ile geçtiği bildirilmiştir. Dolayısıyla ürünlerimizin teknik özelliklerinin Telekomünikasyon Kurumu tarafından belirlenen standartlara uygun olduğu tespit ve tescil edilmiştir."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun