Genel 03 HAZİRAN 2010 / 13:58

Global KOBİ Platformu, 2010 sezonunu Kayseri’de açtı

“Global KOBİ Platformu”nun diğer toplantıları önümüzdeki dönemde Anadolu’nun farklı illerinde devam edecek.

“Global KOBİ Platformu”nun diğer toplantıları önümüzdeki dönemde Anadolu’nun farklı illerinde devam edecek.


Capital ve Ekonomist dergileri işbirliğinde ve Vodafone sponsorluğunda düzenlenen "Global KOBİ Platformu"nun 2010 yılı ilk toplantısı Kayseri’de gerçekleşti. Toplantıya, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk konuşmacı olarak katıldılar.

Global KOBİ Platformu toplantıları KOBİ’lerin girişimci ruhunun küresel alana taşınması, rekabete açık ve hazır olmalarına katkıda bulunulması hedefleniyor. Serpil Timuray, toplantıda yaptığı konuşmada mobil iletişimin KOBİ’lere sunduğu olanakları ve Vodafone İşortağım Programını anlattı. Geçen hafta açıklanan Yatırım Ortamı Değerlendirme Raporu’nun sonuçlarına dikkat çeken Timuray, raporda Türkiye’deki KOBİ’lerin diğer ülkelerdeki KOBİ’lere kıyasla yüzde 10-12 daha yavaş büyüdüklerinin tespit edildiğini vurguladı.

Toplantıda Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de son zamanlarda Türkiye ekonomisinin ve politikasının çok önemli yerlere geldiğini belirterek, şunları dile getirdi: "Büyük devletler reyting kaybederken, biz ayakta durmayı başardık. Dünya yeni bir ekonomik düzen oluşturuyor. Türkiye'ye gelip ortaklık arayan, yatırım yapan, Türkiye'nin ekonomisinin geleceğini gören bir dünya kamuoyu var. Çünkü Türkiye'nin gelecekte yatırım için güvenli bir liman olacağını kestiren şirketler, bunu değerlendirmek istiyor. Bunlardan birisi de Vodafone'dur." dedi. Uluslararası standartlarda iş yapmak ve bu sayede dünyaya açılmak isteyen KOBİ’lerin kulübü olmayı amaçlayan “Global KOBİ Platformu”nun diğer toplantıları önümüzdeki dönemde Bursa ve Konya gibi Anadolu’nun farklı illerinde devam edecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun