Genel 21 TEMMUZ 2009 / 12:22

Global Bilgi’den konuşma tanıma sistemi

Global Bilgi’nin geliştirdiği “Konuşma Tanıma Sistemi”, sesli işlemlerin ödeme hizmetlerinde kullanılmasını sağlıyor.

Global Bilgi’nin geliştirdiği “Konuşma Tanıma Sistemi”, sesli işlemlerin ödeme hizmetlerinde kullanılmasını sağlıyor.


Bu sistem sayesinde Turkcell müşterileri müşteri temsilcisine bağlanmadan kontör yükleyebilecek. Müşteriler, 8035 numarasını arayarak, müşteri temsilcisine bağlanmaksızın ve sadece konuşarak kendi hatlarına ya da sevdiklerine kredi kartı ile kontör yükleyebilecekler.


Sesli işlem sistemlerinin ödeme hizmetlerinde ilk kez kullanılmasını sağlayan sistem, 7 gün 24 saat hizmet verecek. Uygulama için herhangi bir ücretlendirme yapılmayacak. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Global Bilgi Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Barış Fındık, “Dünya genelinde çağrı merkezlerinin gelişimine baktığımızda; öncelikle sadece müşteri taleplerinin kaydedildiği veya cevaplandığı basit sistemlerin, müşteri segmentine göre akıllı yönlendirme yapan sistemlere dönüştüğünü görüyoruz. Bilgi Teknolojileri departmanımızın liderliğinde geliştirilen “Konuşma Tanıma Sistemi” de böyle çalışmanın ürünüdür. Yeni teknolojileri sunarak, müşterilerimizin yaşamlarına hız ve değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun