Genel 07 NİSAN 2015 / 13:47

GlassHouse veri yedekleme ve tekilleştirmeyi masaya yatırdı

Veri yedekleme ve tekilleştirme şirketi GlassHouse Türkiye’nin “ Veri Koruma Çözümler Günü” etkinliği BT yöneticileri ve profesyonellerin katılımıyla büyük ilgi gördü.EMC Türkiye Veri Koruma Çözümleri Ürün Satış Müdürü Bahadır Öztürk’ün açılış konuşmasını gerçekleştirdiği programda, GlassHouse Türkiye Satış Yöneticisi Ömer Öztürk, katılımcılara yedekleme ve yeni nesil tekilleştirme teknolojilerinin önemini anlattı. Beymen ve OMV Petrol Ofisi BT yöneticileri GlassHouse Türkiye ekibinin desteğiyle yeniledikleri altyapıları hakkında bilgiler vererek bu teknolojiye geçiş süreçlerinden bahsetti.

Türkiye’nin en büyük ikinci özel sektör şirketi olan OMV Petrol Ofisi Sistem ve Altyapı Uzmanı Murat Bozkurt; farklı ortamlarda bulunan verilerin merkezi bir sistemde yedeklenebiliyor olmasının şirketler için kolaylık olduğu görüşüyle, GlassHouse Türkiye ekibinin desteğiyle yedekleme altyapılarını yenilediklerini dile getirdi. Yeni yedekleme ortamlarında kullandıkları EMC çözümleriyle farklı lokasyonlarda bulunan verileri çok küçük boyutlara indirgeyerek pratik ve hızlı bir şekilde yedeklediklerini ve güvenilir, basit bir ortamda sakladıklarını belirtti.

Beymen’in tekilleştirme teknolojilerine geçiş süreçlerindeki deneyimlerini anlatan Beymen Bilgi Sistemleri - Sistem ve Network Yöneticisi Gökçen Ürpek ise yedekleme ortamının şirketlerin BT altyapılarının son kalesi olduğunu belirterek sistemin önemini dile getirdi. Ve ihtiyaçları doğrultusunda yedekleme sistemlerini GlassHouse Türkiye’nin önerisiyle EMC’nin Avamar çözümünü kullanmaya başlamalarıyla güvenli, kesintisiz iş sürekliliği sağlayan bir yedekleme ortamına kavuştuklarını belirtti.

GlassHouse Türkiye CEO’su Emra Pekar 2015 yılı etkinliklerine etkili başladıklarını ifade ederek, veri yedekleme alanında kullanılan tekilleştirme teknolojisi konusunda şirketlerin yaklaşımlarının daha bilinçli olduğunu ve Türkiye’de tekilleştirme teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştıran lider şirket konumunda olmaktan memnun olduklarını belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun