Genel 24 KASIM 2010 / 13:55

Gizemli yaratık görenleri ürkütüyor

Bu bir uzaylı mı, yoksa genetik değişimin ürünü mü? Herkes bu cevabın peşinde.

Bu bir uzaylı mı, yoksa genetik değişimin ürünü mü? Herkes bu cevabın peşinde.


İnternet üzerinde hızla yayılan bir kısa film, birçok kişinin aklında uzaydan gelen yaşam formları veya insan eliyle üretilen canlılar konusunda yeni soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Dünyanın birçok yerinde internet kullanıcıları, bu günlerde gördükleri bu şeyin ne olduğunu birbirine soruyorlar.

Öncelikle söylentilere konu olan merak uyandırıcı videoya birlikte bakalım:

Videoda yer alan yaratığın üzerine "18.12 AGM Heartland Pat Pend USA" damgası ve "US Inspected And Approved" yazısı dikkat çekici. Yaratığın araştırma merkezine benzer bir yapının yakınlarında bulunması da ilginç.

Peki bütün bu olanlar neyin nesi?

Sizi daha fazla merakta bırakmayalım. Bu video, District 9'un yapımcısı Neill Blomkamp'ın viral olarak internete sürdüğü bir kısa filmden ibaret. Kısa zamanda kullanıcılar arasında hızla yayılarak viral bir akıma dönüşen bu kısa klibin neyle ilgili olduğu ise halen tartışmalı. Kimisi bunun District 9'un devamına dair bir merak uyandırma kampanyası olduğunu söylüyor, kimisi ise Blomkamp'ın bir diğer çalışması Elysium ile alakalı olduğu konusunda ısrarlı.

Sanırım yakında ne olduğunu anlarız.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun