Genel 03 EYLÜL 2015 / 10:44

Giyilebilir kulaklık Helix

Giyilebilir teknoloji firmalarının akıllı cihazlara entegre ettikleri yeni teknolojilerle ve tasarımlar ile her gün bu cihazlar yeni bir forma kavuşuyorlar.Moda şirketi Ashley Crowe’un imzasını taşıyan Helix, kulaklığın taşınması, kaybolması, karışması sorununa bir çözüm getiriyor. Kickstarter projeler arasında fon desteği bekleyen Helix üretime geçebilmesi için gereken 60 bin doları toplayabilirse, bu yıl Kasım ayında 99 dolardan satışa sunulacak.

Mika Nenonen tarafından tasarlanan Helix, manyetik özelliği sayesinde her bileğe kolayca yerleşebiliyor. Cihaz, Apple Watch’ta kullanılan floroelastomer ve alüminyum malzemelerinden üretildi. iOS, Android’le uyumlu çalışan ve uzaktan kumanda özelliğine sahip olan Helix ile müzikler kolayca kontrol edilebiliyor.Bileklik yaklaşık 1 saatte şarj edilebiliyor ve 3 saate kadar oynatma, 200 saate kadar bekletme özelliği ile kullanıcıları tatmin edecek mi bilinmez ancak tasarımıyla moda severlerin dikkatini çekeceği kesin. Bilekliğin klasik sürümünde gümüş ve şampanya ile iki renk seçeneği bulunuyor. Ayriyeten birde özel olarak 18 karat altın kaplamalı sürümü de bulunuyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun