Genel 14 ARALIK 2010 / 08:21

Gigaset'in kutusu küçüldü, çevreye saygısı büyüdü

Sadece ürünün kutusunu küçülterek dikkate değer ölçüde tasarruf sağlanmış.

Sadece ürünün kutusunu küçülterek dikkate değer ölçüde tasarruf sağlanmış.


Kablosuz telefon markası Gigaset Communications, akıllı ambalaj yaklaşımıyla çevre koruma ve verimlilik konularına daha fazla katkı sağlamak üzere kolları sıvadı. Bu amaçla telefonların müşteriye ulaştırılması için kullandığı ambalajları elden geçiren Gigaset Communications, bu sayede lojistik maliyetlerini düşürürken yıllık 150 ton kağıt ve 40 ton karbondioksit tasarrufu sağlayacak.

Yüklü adetlerde satışı yapılan A ve C sınıfı telefonların ambalaj ebatlarının gözle görünür biçimde küçültülmesi, şirketin açıklmasına göre önemli ölçüde tasarrufu beraberinde getiriyor. Baz istasyonu ve el cihazından oluşan standart sistemlerin ambalaj boyutları yüzde 24 küçülürken, bir baz istasyonu ve üç el cihazından oluşan trioların ambalajlarında yüzde 44, dörtlü paketlerin ambalajlarında ise yüzde 51 tasarruf sağlandı.

Gigaset Communications, yeni paketleme yöntemi sayesinde kullandığı kağıt miktarını düşürmenin yanı sıra lojistik ve işlem maliyetlerini de azaltacak. Örneğin bu sayede artık bir palette 144 yerine 192 telefon sistemi taşınabilecek. Bu değişikliklerin tüm portföye uygulanmasıyla kara nakliyesi yüzde 31 oranında azalacak. Toplamda yıllık bazda karbondioksit salınımında 240 ton azalma olacak ki, bu da günlük 40 bin ağaç ya da 40 hektar ormanın süzebildiği rakama denk geliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun