Genel 08 OCAK 2009 / 12:17

GF2F ile yüz yüze diz dize

General Mobile’ın yeni modeli GF2F bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı.

General Mobile’ın yeni modeli GF2F bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı.


Dünya ile aynı anda Türkiye pazarına sunulan GF2F ‘Face to Face’ özelliğiyle GPRS üzerinden görüntülü konuşma ve mesajlaşma olanağı sunuyor. Bunu gerçekleştirirken 3G teknolojisine ihtiyaç duymuyor. Yeni telefon ayrıca Google Maps, Ebuddy (MSN, Yahoo talk, Google talk, AOL Messenger), FM radyo, bluetooth, 2.0 megapiksel kamera, hafıza kartı desteği gibi özellikleri barındırıyor.


Face to Face teknolojisi sayesinde anında mesajlaşma sırasında, cep telefonu ekranına karşı tarafın görüntüsünü canlı olarak geliyor ve konuşmalar da sistem üzerinden gönderiliyor. Bunun için numarayı çevirip F2F tuşuna basılarak otomatik olarak görüntülü sohbet programına giriş yapılıyor ve sistem karşılıklı olarak çalışmaya başlıyor. Satış fiyatı 399 TL olan telefon kısa bir süre için 249 TL’den tüketiciye sunulacak.


Face to Face teknolojisinin ilk kez GF2F modelinde kullanıldığını kaydeden General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, yakında çift SIM kartlı yeni modellerinde de bu teknolojiyi kullanmaya başlayacaklarını kaydetti. 2008’in ilk altı ayında satışların çok iyi gittiğini belirten Gölcü pazarın durumunu değerlendirdi: “Yılın ikinci altı ayda belirli bir düşüş yaşandı. Bu durum sadece Türkiye’de küresel boyutta oldu. Bu yavaşlamayı Ekim ve Kasım aylarında ciddi boyutlarda yaşadık. Ama şimdi yavaş yavaş bir toparlanma var. Kullanıcılar ihtiyaç duyduları ürünleri almaya başladılar. Tabi yine de geçen yıl aynı dönemde satış oranları bir milyon ve üstü iken bu rakamlar bu yıl aynı dönemde 600’ler seviyesine geriledi. Pazarda yüzde 45’lik bir düşüş oldu.”


Kendi şatışlarında da gerileme yaşandığını ifade eden Gölcü, bu paralelde satışlarında yüzde 20’lik bir gerileme olduğunu kaydetti. Gölcü; “2009’da insanlar önünü görebilmeyi; ekonomik istikrarı bekliyor. Bu istikrarı gördükleri anda satışalrda bir patlama yaşanacaktır diye düşünüyorum” dedi.


General Mobile 3G Cool’un üst modeli olan 3G Black’i önümüzdeki aylarda Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Bu ürün 3G ile çift SIM teknolojisini tek üründe buluşturuyor.


www.generalmobile.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun