Genel 22 KASIM 2010 / 09:57

Genius yüzük görünümlü fare üretti

Bilgisayarıyla evli gibi olanlar için eşi bulunmaz bir aksesuar...

Bilgisayarıyla evli gibi olanlar için eşi bulunmaz bir aksesuar...


Bilgisayar aksesuarları üreticisi Genius, Ring Mouse adını verdiği yüzük görünümlü yeni faresini duyurdu. İşaret parmağınıza takıp üzerindeki dokunmatik alanı başparmağınızla ovuşturarak kullanabileceğiniz fare sayesinde artık oturduğunuz yerden PC'nize hükmedebiliyorsunuz. Üst kısmında yer alan Opto Wheel Touch Control adlı 1000 dpi'lik optik algılayıcı sayesinde baş parmağınızı oynattığınızda fare imlecini de hareket ettirmiş oluyorsunuz.

Multimedya ve ev sineması için özelleşmiş PC'lerde kullanım kolaylığı sağlayan Ring Mouse sayesinde müzik, film, resim ve sunumları uzaktan rahatlıkla yönetmek mümkün. Ürünle beraber gelen ioMedia yazılımıyla yapacağınız hızlı ayarlarla rahat erişim olanağı da sunuluyor.

Mikro boyutlardaki alıcısından 10 metre uzakta çalışabilen Ring Mouse, USB üzerinden şarj ediliyor. Ürünün satış fiyatı 65 TL olarak açıklandı.

Biraz daha yakından bakmak isteyenler için görünümü ve boyutları işte böyle:

Sizce böyle bir fare gerçekten de kullanışlı olur mu? Yorum yazarak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun