Genel 16 TEMMUZ 2009 / 09:11

Gençlere yeni iş alanı: Resmi Twitter sorumlusu

Pizza Hut, 22 yaşındaki Alexa Robinson’u resmi Twitter sorumlusu olarak işe aldı.

Pizza Hut, 22 yaşındaki Alexa Robinson’u resmi Twitter sorumlusu olarak işe aldı.


Dailymail.co.uk sitesinde yer alan habere göre, stajyer Robinson, başta Twitter olmak üzere mikro-blogging sitelerinde Pizza Hut'ın tanıtımını yapıyor. Başarılı olan Robinson sayesinde Twitter'da Pizza Hut'un takipçilerinin sayısının bir haftada arttığı ve 3 binden 15 bine kadar çıktığı belirtiliyor.

Twitter lügatında artık Robinson'un işini yapan öğrencilere "Twintern" deniyor. Robinson'un başarısıyla ilgili Pizza Hut Pazarlama Direktörü Chris Fuller, şunları söylüyor: "Sosyal medya Pizza Hut için çok önemli. Çünük bizim işimiz birebir iletişimle gerçekleşen bir iş. Anında geri dönüş alabiliyoruz, anında cevap verebiliyoruz, müşterilerimiz neyi seviyor, neyi sevmiyor, anlayabiliyoruz."


Diğer yandan Pizza Hut tüm insiyatifi de Robinson'a vermiş değil tabii. Robinson Pizza Hut'un pazarlama departmanınca Robinson'un tweet'lerinin sürekli izlendiği belirtiliyor. Bunun nedeni Robinson'un siyasal ve bireyse içerikli mesajlar yazarak küçük çaplı PR felaketlerine yol açmasına engel olmak.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun