Genel 18 HAZİRAN 2010 / 12:31

Gençler bu atölyede oyun tasarlayacak

Oyun tasarımı konusunda temel bir eğitim vermeyi amaçlayan Bilgisayar Oyun Atölyesi'ne başvurular başladı.

Oyun tasarımı konusunda temel bir eğitim vermeyi amaçlayan Bilgisayar Oyun Atölyesi'ne başvurular başladı.


Özyeğin Üniversitesi lise öğrencilerini, bilgisayar oyunlarını tasarlamayı öğrenecekleri bir atölye çalışmasında bir araya getiriyor. 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında ikincisi gerçekleşecek olan atölye çalışmasında öğrenciler, bilgisayar oyunu yapmanın temel kurallarını öğrenecekler.

Atölye çalışması sonunda başarılı bulunan öğrencilerden önümüzdeki seneki üniversiteye giriş sınavında Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ni tercih edenler "yüzde 100 Bilgisayar Mühendisliği Dekanlık Bursu" kazanacaklar.

Lise öğrencilerinin katılımına açık olan atölye çalışması, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden, Türkiye'nin dünya çapında yayımlanan ilk üç boyutlu oyunu "Culpa Innata"yı yaratan ekibin yöneticisi Prof. Dr. Tanju Erdem, Yrd. Doç. Dr. İsmail Arı, Yrd. Doç. Dr. Barış Aktemur ve "Culpa Innata"oyununu geliştiren Momentum Digital Media Technologies ekibi tarafından yürütülecek.

Ocak ayında ilki düzenlenen atölyede; bilgisayar oyunlarının tarihi, oyun yapım süreci, MIT'nin geliştirdiği süreç diliyle programlama, oyun grafiği ve animasyon hazırlama yöntemlerine dair temel bir eğitim verilecek. Atölyenin son başvuru tarihi ise 23 Haziran 2010.