Genel 18 HAZİRAN 2010 / 12:31

Gençler bu atölyede oyun tasarlayacak

Oyun tasarımı konusunda temel bir eğitim vermeyi amaçlayan Bilgisayar Oyun Atölyesi'ne başvurular başladı.

Oyun tasarımı konusunda temel bir eğitim vermeyi amaçlayan Bilgisayar Oyun Atölyesi'ne başvurular başladı.


Özyeğin Üniversitesi lise öğrencilerini, bilgisayar oyunlarını tasarlamayı öğrenecekleri bir atölye çalışmasında bir araya getiriyor. 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında ikincisi gerçekleşecek olan atölye çalışmasında öğrenciler, bilgisayar oyunu yapmanın temel kurallarını öğrenecekler.

Atölye çalışması sonunda başarılı bulunan öğrencilerden önümüzdeki seneki üniversiteye giriş sınavında Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ni tercih edenler "yüzde 100 Bilgisayar Mühendisliği Dekanlık Bursu" kazanacaklar.

Lise öğrencilerinin katılımına açık olan atölye çalışması, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden, Türkiye'nin dünya çapında yayımlanan ilk üç boyutlu oyunu "Culpa Innata"yı yaratan ekibin yöneticisi Prof. Dr. Tanju Erdem, Yrd. Doç. Dr. İsmail Arı, Yrd. Doç. Dr. Barış Aktemur ve "Culpa Innata"oyununu geliştiren Momentum Digital Media Technologies ekibi tarafından yürütülecek.

Ocak ayında ilki düzenlenen atölyede; bilgisayar oyunlarının tarihi, oyun yapım süreci, MIT'nin geliştirdiği süreç diliyle programlama, oyun grafiği ve animasyon hazırlama yöntemlerine dair temel bir eğitim verilecek. Atölyenin son başvuru tarihi ise 23 Haziran 2010.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun