Genel 04 ŞUBAT 2010 / 11:14

Gençler blog yazmaktan sıkılıyor

Sosyal ağlarda değişen teknolojiler nedeniyle gençler bloglara artık eskisi kadar ilgi göstermiyor.

Sosyal ağlarda değişen teknolojiler nedeniyle gençler bloglara artık eskisi kadar ilgi göstermiyor.


 

ABD'de yapılan bir araştırma, genç internet kullanıcılarının blog yazmaya eskisi gibi ilgi göstermediğini ve daha kısa ve hareketli iletişim modellerini tercih ettiğini ortaya koydu.

Pew Internet ve American Life Project ‘in yaptığı araştırmaya göre, ABD'de blog yazan 12-17 yaş arasındaki gençlerin sayısı 2006 yılından beri yüzde 14 düştü. Araştırmaya göre, gençler artık sosyal ağlarda daha kısa iletiler yazmayı tercih ediyor. Ancak gençler blog yazma konusunda isteksizken, blog yazma oranlarının 30 yaş ve üzerindeki grupta artma eğilimine girmesi araştırmanın bir diğer ilginç sonucu. Buna göre 30 yaş üzeri blog yazarlarının sayısı 2007'den 2009'a yüzde 11 oranında artış göstermiş. Ancak yine de genel olarak insanların blog yazma oranında ciddi bir düşüş var.

Tüm bu bilgiler ışığında, sosyal ağlarda kullanılan teknolojiler ve araçlar geliştikçe gençlerin blog yazmaya gösterdikleri ilginin azalması normal gibi görünüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun