Genel 07 TEMMUZ 2010 / 14:02

Genç girişimciler ödüllerini aldı

Sonuçlara bakıldığında girişimcilikte yaratıcılığın teknolojiden geçtiği ortaya çıktı.

Sonuçlara bakıldığında girişimcilikte yaratıcılığın teknolojiden geçtiği ortaya çıktı.


Sivil toplum örgütü Junior Chamber International'ın her yıl dünya çapında geleneksel olarak düzenlediği Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) - Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması Türkiye etabı tamamlandı. Türkiye birincileri JCI Kadıköy Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

CYEA'da ilk üçe giren projelerin ikisinin yoğun teknoloji kullanımı içermesi, genç kuşağın bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmesinin yanı sıra işlerinde de başarıyla kullandıklarını göstermiş oldu.

Yarışmada birincilik ödülünü "Secure Drive" hizmeti ile Orijinal Organizasyon Taşımacılık firması ortağı Murat Şahin kazandı. Şahin, her gün alkollü araç kullanan yüzlerce kişinin kazalara sebebiyet vermesi veya ehliyetini kaybetmesinden yola çıkarak "Secure Drive" özel şoför hizmetini geliştirdiğinden söz etti.

Annelere yönelik interaktif bir platform olan www.anneysen.com portalının kurucusu Aylin Çakır ise ikincilik ödülünü kazandı. Annelerin online ortamda iletişim kurmalarını, bilgi alışverişinde bulunmalarını ve uzmanlardan tavsiyeler almalarını sağlayan www.anneysen.com kısa sürede binlerce üyeye ulaştı.

Geliştirdiği ürünler ile teknolojiyi tarım alanında kullanıma sunan Kodalfa firmasının ortağı İhsan Elgin üçüncülük ödülünü kazandı. Kablosuz dağıtık ağ yapısı ve GSM modemi birleştiren teknolojisi ile Kodalfa tarım alanında faaliyet gösteren firmalara avantaj sağlıyor. Güneş enerjisi ile beslenen teknolojik modeli ile hem web hem de mobil tabanlı yönetim modülü kullanan Kodalfa'nın geliştirdiği ürün kolay kurulumu ve kullandıkça ödeme imkanıyla sektördeki benzer ürünlerden ayrışıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun