Genel 18 KASIM 2010 / 15:41

Gelir seviyesi internet kullanımını etkilemiyor

İngiltere’de hanelerin gelir seviyesi ne olursa olsun internet kullanımı artıyor.

İngiltere’de hanelerin gelir seviyesi ne olursa olsun internet kullanımı artıyor.


İngiltere’de yüksek ve düşük gelirliler arasındaki fark ne kadar belirgin olsa da, bu durum internet kullanımına yansımıyor. Nüfusu 60 milyonu aşan ülkede 19,2 milyon hanenin internete erişimi var.

Bu durum düşük gelir grubunda farklı değil. Düşük gelirlilerin yüzde 26’sı internete evden bağlanırken, İngiltere’nin web kullanımında aileler ve çocuklar önemli bir role sahip.

Hanelerin gelir seviyesi ne olursa olsun, evlerde internet kullanımı ülkede giderek artıyor.

İstatistik verilerine göre ülkede sosyal medya kullanım oranı da şaşırtıcı ölçüde artmış durumda. 2004’te internet kullanıcılarının yüzde 44’ü sosyal medyada en az bir hesaba sahipken, 2007’de bu oran ikiye katlanmış.

Ülkede, e-posta kontrolü en sık yapılan online aktivite olsa da, bu sırayı bilgi aramak ve seyahat planları takip ediyor. İngiltere’de internette en sık yapılan dördüncü aktivite ise yüzde 54’lük oranda internet bankacılığı oluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun