Genel 05 MART 2010 / 11:50

Gelecekle beraber başarının tarifi de değişti

Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan gelecek algısını ve başarının yeni yollarını anlattı.

Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan gelecek algısını ve başarının yeni yollarını anlattı.


Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan, Bersay İletişim Enstitüsü'nün "İletişimde Mükemmellik" konuşmalar dizisinde, gelecekte neler değişeceğini paylaştı. Ufuk Tarhan, insanların önce tarımı keşfettiklerini, sonra sanayi toplumu olduklarını, beyaz yakalılarla ofislere taşındıklarını, kurumsal dünya, küreselleşme gibi yepyeni bir düzen kurduklarını söyledi ve bunları yaparken de bilgiye çok çabuk ulaştıklarından bahsetti.

Dünyanın bir evrim geçirdiğini, yeni yaşam ve iş modelleri kuruluncaya kadar da bu değişimin devam edeceğini ifade eden Tarhan, 2010 yılından itibaren geleceği sağlık, eğitim ve çevrenin belirleyeceğine, alışveriş ve yaşam alışkanlıklarının da değişeceğine değindi.

"İyi bir gelecek istiyorsanız, bir şeyin her şeyini, her şeyin de bir şeyini bilmeli, bilmeye çalışmalısınız" diyerek sözlerine devam eden Ufuk Tarhan, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin gün geçtikçe insanların hayatlarında önemli bir yer aldığını ve daha da önemli olacağını belirtti.