Genel 19 ŞUBAT 2009 / 14:40

Gelecek nesil mobil oyunlar daha da keyifli olacak

Zeemote Mobil Konsol Oyun platformu, üç ana faktörü bir araya getirerek mobil platformda eğlenceli bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Zeemote Mobil Konsol Oyun platformu, üç ana faktörü bir araya getirerek mobil platformda eğlenceli bir deneyim sunmayı hedefliyor.


Zeemote, Barselona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress’te mobil oyunlar adına önemli bir adım olarak nitelendirdiği Mobil Konsol Oyun platformunu tanıttı. Bu platformun üç ana bileşeni bulunuyor: TV çıkışına sahip veya mikro projektör içeren bir cep telefonu, tekli veya çoklu oyuncu desteğine sahip oyun içeriği ve Zeemote Bluetooth oyun kontrol birimi.


Mobil Konsol Oyun platformu, cep telefonunun oyun konusundaki becerilerini oyunların paylaşımı, ses ve grafik kalitesi, çok oyuncu desteği ve taşınabilirlikle bir araya getirerek daha üst bir seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Bir ana kontrol düğmesi ve dört kontrol butonuna sahip olan Zeemote JS1 oyun kontrolcüsü, mobil kullanıcıların oyunları istedikleri ortamda konsol rahatlığıyla oynamalarına ve diledikleri an ara vermelerine olanak sağlıyor. Oyunun mikro projektörlü cep telefonuyla oynanması veya cep telefonunun televizyona bağlanması durumunda oyuncu mobil oyun deneyimini büyük ekrana da taşıyabiliyor. 


Şu an piyasada 20’den fazla mikro projektörlü cep telefonu bulunuyor. bu yeni teknoloji, her geçen gün daha fazla cep telefonu üreticisi tarafından benimseniyor.


Detaylı bilgi www.zeemote.com adresinde.