Genel 22 EYLÜL 2008 / 11:06

Gelecek etkileşimli çözümlerde

NEC'in görüntüleme çözümleri yeni ürünlerle genişliyor. Masaüstü ekran, sunu cihazları ve LCD'lerde yeni ürünler Ekim ve Kasım aylarında kurumsal müşterilerle buluşacak.

NEC'in görüntüleme çözümleri yeni ürünlerle genişliyor. Masaüstü ekran, sunu cihazları ve LCD'lerde yeni ürünler Ekim ve Kasım aylarında kurumsal müşterilerle buluşacak.


NEC Görüntüleme Çözümleri, 19-21 Eylül tarihleri arasında Barcelona'da gerçekleştirdiği etkinlikle, 2008 yılı kurumsal ekran çözümleri, sunu cihazları, halka açık ekranları ve özel LCD TV ürünlerini tanıttı.


Toplantının açılışını NEC Görüntüleme çözümleri Pazarlama, Ürün ve Çözüm Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Kroyer gerçekleştirdi. Kroyer her zaman bir adım önde olma sloganıyla hareket eden şirketin kuruluşundan bu yana geçirdiği aşamalara değindi. Şirketin en eski markası olan Multisync serisine dikkat çeken Kroyer, markanın 30 milyon kurulumuyla dünyada en başarılı alt markaları olduğunu kaydetti. Markanın piyasadaki ilk LCD masaüstü ekranları arasında yer aldığını vurguladı. Kroyer MultiSync, PlasmaSync, Multeos ürün grupları hakkında bilgi verdi.


Bütünleşik görüntüleme çözümleriyle ilgili konuşan Kroyer, bu konuda Avrupa’da gerçekleştirdikleri çözüm örneklerini aktardı. Gelecek dönem çözümlerine işaret eden Kroyer, Yaygın Ekran Ağları (Pervasive Display Networks) üzerine gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi verdi. Etkileşimin kazandığı öneme dikkat çeken Kroyer, “Etkileşimli çözümler sunmak zorundayız. Kişiyi tanıyan bu sistemle, ekran kablosuz sensörleriyle önünde duran ya da önünden geçen kişiyi algılıyor. Sunduğu içeriği de ona göre değiştiriyor” dedi. Kroyer çevreci yaklaşımın gelecek dönem çözümlerini şekillendirdiğini sözlerine ekledi.


NEC markalar altında topladığı görüntüleme çözümleriyle sağlıktan eğitime, tasarımdan finansa pek çok alanda çözüm sunuyor. NEC Grubu 40 milyar dolarlık yıllık gelire sahip. 154 binden fazla çalışana sahip olan şirket, dünyanın en büyük 69. üreticisi olarak listeleniyor. Türkiye’de ev ofis olarak yapılanması bulunan şirket, pazara ürünlerini İndex Bilgisayar, Koyuncu ve Özel Bilgi İşlem gibi dağıtıcı şirketlerle sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun