Genel 08 EKİM 2011 / 12:54

Gelecek Asmetal'de geri dönüşümle hayat bulacak

Asametal’in geri dönüşüm çözümleri hakkında daha geniş bilgi almak için şirketin standının bulunduğu Salon 2’de D74’e uğrayabilirsiniz. 



Atığın insana ve dünyaya verdiği zararı en aza indirgemek hedefiyle kurulan Asametal, elektronik atıkların çevre dostu bir süreçle toplanması ve ayrıştırılması, ayrıştırılan parçaların ise elektronik devrelerin (Elektronik Kart Hurdalarının) geri kazanım amacıyla yurtdışına ihraç edilmesi, geri dönüşüm lisanslı yurtiçi şirketlere satılması, tehlikeli atıkların bertaraf tesislerine gönderilmesi konularında 2007 yılından bu yana hizmet veriyor.

Şirket Türkiye'de son dönemde önem kazanan geri dönüşüm bilincini desteklemek amacıyla 2009 yılından beri İstanbul'daki 1000 metrekarelik kapalı deposunda faaliyetlerini sürdürüyor. 2010 yılında lisans kapsamını genişleten Asametal, 5 ana başlık ve 50'den fazla hurda ürün grubunun geri dönüşümü alanında hizmet veriyor. Asametal, elektronik kart hurdasına ek olarak sanayi ve hizmet sektörlerinden gelen metal hurdalarını da değerlendiriyor. Şirket yetkilileri, çevreye olan saygısını titiz ve kapsamlı geri dönüşüm faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de desteklediğini belirtiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun