Genel 14 NİSAN 2010 / 11:39

Gelecek akıllı ampullerle aydınlanacak

GE ampuller enerjiden tasarruf sağlarken fiyatlarıyla el yakıyor.

GE ampuller enerjiden tasarruf sağlarken fiyatlarıyla el yakıyor.


Önümüzdeki yıllarda yaşamımızı beyaz bobinler, değil akıllı ampuller aydınlatacak. GE'nin düşük enerji tüketimi sunan LED ampulleri önümüzdeki yıl piyasaya çıkıyor.

Mevcut ampullerden çok daha fazla avantaja sahip olan LED ampuller, günde dört saat kullanıldığı sürece 17 yıl dayanıyor. Bunun yanı sıra ışığı her yöne ileten ampuller tek bir noktaya da odaklanmıyor.

Her şeyden önemlisi, enerji konusunda çok verimli olan LED ampuller 40W'lık ampule eşit oranda ışığı 9W enerji harcayarak sağlıyor.

40-50 dolar fiyat aralığıyla piyasaya çıkması planlanan GE ampuller, enerji tüketimi konusunda tüketiciden tam not alacağa benziyor. Ancak fiyat konusunda aynı şeyi söylemek pek mümkün olmayabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun