Genel 11 EYLÜL 2012 / 18:29

Geleceğin anahtarı mevcut teknolojilerde gizli

Bilişim Zirvesi’12-ICT Summit Eurasia’da yeni eğilimler ve teknolojiler hakkında bir sunum yapan Alcatel Lucent Bell Laboratuvarları Başkanı Dr. Jeong-Hoon Kim, geleceği belirlemek için mevcut teknolojilere bakmak gerektiğini söyledi.Bell Laboratuvarları’nda birçok teknolojinin geliştirildiğini vurgulayan Kim, “Mükemmele ulaşmak için çok çalışmak gerekli. Bu başarılarımız sonucunca ABD Başkanı tarafından bize sunulmuş madalyalarımız var. Söylediğim gibi bunlar yenilikçi ve değer katan ürünler. Bu yapının bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

1951’de Bell Laboratuvarları’nda bir araştırma yapıldığının da altını çizen Kim, “Bizim sektörümüzdeki en büyük keşif nedir? Bu sorunun sizlerden gelen cevaplarla sinyalleri birleştiren bir cihazdan bahsediliyor. Diğer cevaplardan bir tanesi kablo diğeri ise transistörler. Bunların hepsi aslında keşfedilmiş şeyler. Bu noktadan itibaren artık insanların yeni bir şeyler üretme çabası devreye giriyor. Evinizde yepyeni bir ağ oluşturmanız gerekirse ne yapardınız? Tabii ki bu sorulara çok farklı cevaplar verilebilir. Bizim yaptığımız bu ihtiyaçları birleştirip en iyi işlevi olan teknolojiyi yaratıp hayata geçirmek” şeklinde konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun