Genel 13 NİSAN 2011 / 14:31

Garmin’den dokunmatik ekranlı kol saati

Navigasyon pazarının güçlü ismi GPS’in kullanım alanını genişletti.Yön bulma sistemleri kara ve deniz araçları başta olmak üzere pek çok alanda kullanılıyor. Garmin ise bunu bir adım daha öteye taşıyarak, sporcuların kullanımına uygun hale getirdiği Forerunner 610 adlı ürünü duyurdu.

Dış koşullardan etkilenmeyen, dokunmatik ekranlı ilk GPS kol saati olan Forerunner 610, sudan etkilenmediği gibi eldivenle de kullanılabiliyor. ‘Training Effects’ özelliği sayesinde antrenman takviminizi gösteren saat, hedeflenen kalp atış hızına veya mesafeye ulaşıldığında titreyerek sizi ikaz ediyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hoX3-ywuGyU[/youtube]

Tüm bunların yanında saat, ‘Virtual Racer’ özelliği ile antrenmanlarınızdan alınan veriler ışığında bir sanal rakip yaratılabiliyor ve size onunla yarışma fırsatı sunuyor. Kendinizle yarışma fikri cazip gelmezse ‘Garmin Connect platform’ üzerinden başka bir rakip bulabiliyorsunuz.

Red Dot tasarım ödülüne layık görülen Forerunner 610’un Boston ve Londra’da düzenlenecek maratonlara yetiştirilmeye çalışıldığı gelen bilgiler arasında bulunuyor.