Genel 26 TEMMUZ 2012 / 15:51

Garanti Bankası Windows 8'e yönelik uygulama geliştirdi

Garanti Bankası Windows 8'e yönelik uygulama geliştirdi

Garanti Bankası, Windows 8 için geliştirdiği finans uygulamasıyla müşterisi olsun ya da olmasın herkesin kullanabileceği bir finans uygulamayla anlık piyasa haberleri, grafikler, güncel kampanyalara ulaşılmasına imkan sağlıyor.Windows 8’in yeni dokunmatik ve bileşenli yapısına göre geliştirilen uygulamayla birlikte, kullanıcılar bankanın şubeleri ve ATM'leri harita üzerinde aranabilirken, kredi ve kredi kartı başvuruları da yapılabiliyor. Uygulama Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Windows 8 için geliştirilen ilk uygulama olma özelliğini de taşıyor.

Konuyla ilgili konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, banka olarak amaçlarının, yeni teknolojileri bankacılık hizmetlerine entegre edip, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak istediklerini söyledi. Bu doğrultuda, yeni ürün geliştirirken teknolojideki son yenilikleri takip ettiklerini belirten Başer, Microsoft gibi şirketlerle işbirliği yaparak, müşterilerine yenilikçi hizmetler sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Projeye değinen Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici, finans kuruluşları ve bankaların müşterilerine daha yakın olmalarının çok önemli olduğunu söyledi. Bu noktada şirket olarak kuruluşlara, müşterilere daha verimli deneyimler yaşayabilecekleri platform ve çözümler sunduklarını belirten Elverici, Garanti Bankası'yla yaptıkları bu anlaşmanın da bu düşüncenin eseri olduğunun altını çizdi.