Genel 18 ŞUBAT 2010 / 12:00

Gantek kendi elemanlarını yetiştiriyor

Gantek, Doğu Avrupa ülkelerindeki BT pazarına yetişmiş işgücü sağlıyor.

Gantek, Doğu Avrupa ülkelerindeki BT pazarına yetişmiş işgücü sağlıyor.


Yurtdışında hayata geçireceği projelerde görevlendirmek üzere Doğu Avrupa ülkelerinde yetişmiş eleman sıkıntısı yaşayan Gantek, kendi elemanlarını kendi yetiştirmeye başladı. Gantek, bu kapsamda Özbekistan'da Taşkent Üniversitesi'nde Sun Microsystems Laboratuarı kurdu. Programı tamamlayan öğrenciler, Gantek'in Orta Asya ve Doğu Avrupa'daki bilgi teknolojileri projelerinde görev alacak.

Projeyle ilgili bilgi veren Gantek Holding CEO'su Dr. Ejder Varol, amaçlarının ülkedeki Sun Microsystems donanım yazılım bilgisini geliştirmek olduğunu kaydetti. Son teknolojilerle donatılmış Sun Microsystems makinelerinden oluşan bir bilgisayar laboratuarı kurduklarını ifade eden Varol sözlerini şöyle sürdürdü: "Gantek, büyümesini uluslararası ölçekte sürdürüyor. Hızlı büyüme, yetişmiş işgücü sorununu da beraberinde getiriyor. Özbekistan'da eğitimlerini Gantek mühendislerinin de vereceği derslerle tamamlayan öğrenciler, kariyerlerini sadece kendi ülkelerinde değil, Gantek'in faaliyet gösterdiği Orta Asya'dan Doğu Avrupa'ya kadar geniş bir coğrafyada geliştirebilecek."

Bölgedeki en büyük bilgi teknolojileri eğitim kurumu olan Taşkent Üniversitesi bünyesindeki eğitimler önümüzdeki aylarda başlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun