Genel 29 EYLÜL 2010 / 13:53

Galaxy, Türkiye pazarında hızlı büyüme bekliyor

2010 yılı başında Türkiye operasyonunu hayata geçiren Galaxy, ürünlerini ve stratejilerini anlattı.

2010 yılı başında Türkiye operasyonunu hayata geçiren Galaxy, ürünlerini ve stratejilerini anlattı.


Grafik kartı alanında NVIDIA’nın  en önemli iş ortaklarından olan ve 2010 yılı başında Türkiye operasyonunu hayata geçiren Galaxy, İstanbul’da NVIDIA  yetkilileri ve Galaxy Başkan Yardımcısı Kevin Poon’un katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Fermi tabanlı ürünlerin sergilendiği ve kurulan yarış platformu ile NVIDIA 3D Vision Surround deneyiminin katılımcılara yaşatıldığı etkinlikte Galaxy Türkiye Pazarlama Müdürü Cem Akgür, ürün ve stratejileri hakkında bilgi verdi.

2010 yılı başında başlattıkları Türkiye operasyonunda Arena ve Koyuncu ile anlaşarak  kanal yapısını oturtmakta önemli adımlar attıklarını belirten Akgür, “Kendi özgün tasarımlarımıza sahip, üstün performanslı, fabrika çıkışlı hız aşırtmalı ürünlerimizle zirveye giden yolda emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

Kanalda iki dağıtıcıyla devam edilecek

Akgür, bu sene kanalda iki dağıtıcı şirketle yürümeye devam edeceklerini ifade eden Akgür, bu yıl pazara marka gücünü ve yetkinliklerini göstermeyi amaçladıklarını dile getirdi. Toplantıda söz alan Poon da, Arena ve Koyuncu’ya teşekkür ederek Türkiye pazarının taşıdığı potansiyele dikkat çekti.

Galaxy olarak Türkiye’de marka değerlerine odaklanacaklarını belirten Poon, Galaxy’nin dünyada çok hızlı bir büyüme gösterdiğini ve 2007’de başlatılan Amerika operasyonunda  binden fazla best buy mağazasında satılan Galaxy ürünlerinin pazar payının Amerika’da yüzde 60’a ulaştığını ve Amerika pazarında böyle bir başarı kazanılmasının önemli bir başarı olduğunu belirtti. Poon, Türkiye’de de benzer başarıyı göstermek istediklerini ifade etti. Özel tasarımlar, yeni özellikler

NVIDIA’nın  en son çıkardığı DX11 destekli GTS450 grafik işlemcisini  kullanan  Galaxy 1GB GTS450 Super OC versiyonu ekran kartıyla 100 MHzlik bir hız aşıtmayla 888 MHzE ulaşırken bu modelde aynı zamanda  mevcut en hızlı 0,4ns DDR5 bellek birimlerini kullanıyor. Galaxy, özel tasarımlarıyla çıkardığı güncel Fermi ürünlerinde çıkarılabilir kendi özel soğutucularını kullanarak fark yaratıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun