Genel 23 EKİM 2008 / 14:14

G1 Android iPhone'u tahttan indirecek!

Google’ın Android platformunu kullananı ilk cep telefonu HTC T-Mobile G1 Amerika'da satışa sunuldu.

Google’ın Android platformunu kullananı ilk cep telefonu HTC T-Mobile G1 Amerika'da satışa sunuldu.T-Mobile USA Inc, işletim sistemi Google tarafından geliştirilen HTC T-Mobile G1 modeli cep telefonunu satışa sunacağı gün, San Fransisco'daki mağazanın kapısında 150 kişilik uzun bir kuyruk vardı. Öğrenci Christopher Laddish G1’i satın alan ilk kişi olabilmek için mağazanın önünde tam 10 saat bekledi. Laddish, T-Mobile’ın verdiği, üstünde “İlk benim oldu”(I was first to get it) yazan tişört ile fotoğrafçıların ve kameramanların ilgi odağı oldu.


8,1 cm tam dokunmatik ekranlı G1'in ana gövdesinden ayrıldığında QWERTY klavye ortaya çıkıyor. Bu özelliği nedeniyle tüketiciler iPhone, BlackBerry gibi diğer akıllı telefonlardansa G1’i tercih ettiklerini belirtiyor. G1, iki yıllık kullanım sözleşmesi imzalandığında 180 dolara alınabiliyor. Eğer sözleşme yapılmadan sadece telefon satın almak isteniyorsa fiyat 400 dolar oluyor. 


Google, iPhone kullanıcılarının mobil araştırma trafiğini diğer telefon kullanıcılarından çok daha yoğun şekilde meşgul ettiğini ve bunun mobil uygulamalar ve reklamlar alanında ümit veren bir gelir akışını öngördüğünü rapor etti. Google, Android telefonların yeni geliştirilmiş mobil uygulamaları ile geleceğin bir parçası olmasını umuyor. Sprint ve Motorola’nın da gelecek yıl Android cep telefonu üretimine başlayacağı söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun