Genel 05 OCAK 2009 / 09:56

Futbolda çipli bilet sistemi geliyor

Stadyumlarda bilet satış sisteminin değiştirilerek, tanımlı seyirci sayısının artırılması amacıyla barkodlu bilet sistemi yerine çipli plastik kartlı bilet sistemine geçilmesi planlanıyor.

Stadyumlarda bilet satış sisteminin değiştirilerek, tanımlı seyirci sayısının artırılması amacıyla barkodlu bilet sistemi yerine çipli plastik kartlı bilet sistemine geçilmesi planlanıyor.


Türkiye Futbol Federasyonu'nun Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği; "Futbolda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Platformu / Çözüme Doğru II" semineri sona erdi. Alınan kararlarda "Bilet satış sisteminin değiştirilerek tanımlı seyirci sayısının artırılması amacıyla barkodlu bilet sistemi yerine çipli plastik kartlı bilet sistemi uygulanmalıdır" maddesi de yer aldı.Emniyet Genel Müdürlüğü, Federasyon, Spor Kulüpleri yetkilileri ve basın mensuplarının katılımıyla Antalya Kundu Bölgesi'ndeki Topkapı Palace Oteli'nde 2 gün süren seminerde "futbolda şiddet ve düzensizliği önleme" konusunda 17 maddelik sonuç bildirgesi hazırlandı. Alınan kararlar arasında stadyumlardaki bilet satış yöntemiyle ilgili bir madde yer aldı. Madde şöyle: "Bilet satış sisteminin değiştirilerek tanımlı seyirci sayısının artırılması amacıyla barkotlu bilet sistemi yerine çipli plastik kartlı bilet sistemi uygulanmalıdır."Kararlarda ayrıca futboldaki şiddet ve düzensizliğin önlenmesi için stadyumların fiziki şartlarının iyileştirilmek zorunda olduğu, stadyumların mülkiyet sorunlarının çözüme kavuşturulması ihtiyacı ve stadyum iyileştirmelerinde devlet katkısı sağlanması gerektiği de belirtildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun