Genel 24 MART 2010 / 09:59

Fujitsu ve Intel teknolojinin rolünü tartışmaya açıyor

Fujitsu ile Intel, katma değerli kamu hizmetlerinin oluşturulmasında teknolojinin rolünü tartışmaya açıyor.

Fujitsu ile Intel, katma değerli kamu hizmetlerinin oluşturulmasında teknolojinin rolünü tartışmaya açıyor.


Fujitsu ve Intel, kamusal hizmetlerde teknolojinin sunduğu katma değerin altını çizmek amacıyla 30 Mart 2010'da Ankara Rixos Hotel'de düzenleyecekleri "Kamu Yararına Teknoloji Günü" toplantısı ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin kamusal hizmetlerde üstlendiği ağırlıklı rolü tartışmaya açacaklar.

Kamu üst düzey yöneticileri ile kamuya hizmet üreten kurumların bir araya geleceği bu toplantının açılışını Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim ve Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem gerçekleştirecek. Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Turhan Menteş ise toplantı gündemi doğrultusunda kamu ve bilişim ilişkisinin çeşitli boyutlarını değerlendiren bir konuşma yapacak.

"Kamu Yararına Teknoloji Günü" kamu hizmetlerini dijital platformlara taşıma iradesiyle değişimin önemli bir aktörü olan Türkiye için konuşmacılara bir durum değerlendirmesi yapma fırsatı sunarken, kamu hizmetlerine yönelik dünyada ortaya çıkan teknolojik gelişmeleri de katılımcılarla paylaşmayı hedefliyor.

"Kamu Yararına Teknoloji Günü" toplantısında dinamik bilgi teknolojisi altyapılarının kamu yönetimine sağladığı faydalar, kamuya yönelik teknolojilerdeki yenilikler, birey odaklı kamu hizmeti kavramı çerçevesinde teknolojinin sunduğu verimlilik, kalite ve maliyet avantajları izleyicilerle paylaşılacak. Fujitsu Teknoloji Satış Yöneticileri Grup Müdürü Burak Çetinay ile Fujitsu Servis ve Operasyon Direktörü İsmail Kalefer yapacakları konuşmalardan veri merkezlerinin bugünkü görünümünden hareketle Bulut Bilişim hizmetlerine yönelen yeni yol haritası hakkında izleyicileri bilgilendirmeyi hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun