Genel 09 ARALIK 2009 / 10:40

Fujitsu Türkiye iş ortaklarını ağırladı

Yapılan toplantılarda, Fujitsu'nun küresel hedeflerinin yanı sıra, pazarda fark yaratacak en son ürün ve teknolojiler de iş ortakları ile paylaşıldı.

Yapılan toplantılarda, Fujitsu'nun küresel hedeflerinin yanı sıra, pazarda fark yaratacak en son ürün ve teknolojiler de iş ortakları ile paylaşıldı.


Fujitsu Türkiye'nin İstanbul ve Ankara'da gerçekleştirdiği iki büyük kanal buluşmasında Anadolu'nun her yerinden toplam 200'e yakın bayi bir araya geldi. Avrupa'nın lider BT altyapı sağlayıcısı Fujitsu, 3 Aralık'ta Ankara Sheraton Hotel & Convention Center ile 4 Aralık'ta İstanbul'da Elite World Hotel'de gerçekleştirdiği toplantılarda, teknoloji alanındaki son gelişmeleri ve yeni ürünleri iş ortakları ile paylaşma fırsatı buldu. Atak bir pazarlama stratejisi izlemeyi planlayan Fujitsu Türkiye iş ortaklarına önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini de açıkladı.

İstanbul'daki toplantının açılış konuşmasında Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim şunları söyledi: "Fujitsu kuruluş tarihi olan 1935 yılından bu yana küresel ölçekte bilişim teknolojilerine yatırımlarını sürdürüyor. Bugün 47,8 milyar doları bulan ciromuz ve dünya çapındaki 186 bin çalışanımızla dünyanın önde gelen kurumlarına dinamik BT altyapı çözümleri sunuyoruz. Yenilikçi ürünler geliştiren Fujitsu, Ar-Ge'ye yılda 2,5 milyar doların üzerinde bütçe ayırıyor. Bugün Türkiye'de 320 çalışanımızla mobil cihazlardan, üst seviye sunuculara ve depolama ürünlerinden, servis çözümlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede kurumlara uçtan uca teknolojik altyapı sağlayan bir firmayız."

Ankara ve İstanbul'da Türkiye'nin hemen her yerinden gelen iş ortaklarıyla gerçekleşen bu keyifli ve sıcak buluşmalarda Fujitsu uzmanları, şirketin masaüstü ve dizüstü ailesinin yeni üyeleri ile Intel bazlı yeni sunucu modellerini tanıttı. Fujitsu'nun veri depolama yazılımları alanında endüstrinin önde gelen firmalarından NetApp ile yaptığı işbirliği de katılımcılar ile paylaşıldı. Her iki şirket veri depolama ve veri yönetimi çözümlerini birbiriyle entegre ederek kurumsal müşterilerine birbirini tamamlayan cazip ve yenilikçi ürünler sunmayı hedefliyor. NetApp'ın yekpare ürün ailesi Fujitsu'nun üstün kalitede, yüksek performanslı, güçlü ve güvenilir ETERNUS SAN (veri depolama ağı) ve veri depolama yazılımlarıyla entegre olarak müşterilere sunulacak. NetApp sinerjisinin iş ortakları tarafından en iyi şekilde değerlendirilmesi hedefleniyor. Toplantılara damgasını vuran bir başka ürün de daha önce "PC Fiyatına Sunucu" sloganı ile KOBİ'lere sunulan PRIMERGY TX100 oldu. Toplantıya katılan bazı iş ortakları büyümeyi hedefleyen KOBİ'lere sunucu kullanmanın önemini anlatırken TX100'ün bu yolda iyi bir başlangıç noktası olduğunu ifade etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun